Mezoterapia – co to za zabieg?

Wiele osób, a już w szczególności kobiet, pewnie zastanawia się nad tym, w jaki sposób działa mezoterapia. Jest to zabieg wykonywany w coraz większej ilości gabinetów kosmetycznych w Krakowie, jednak nie zawsze klientki dokładnie wiedzą na czym on rzeczywiście polega. Jeśli mamy co do tego jakiekolwiek niejasności, to warto odwiedzić salon kosmetyczny, w którym dowiemy się wszystkich szczegółów na temat przeprowadzenia zabiegu mezoterapii.

Już na samym początku, kosmetyczka Kraków będzie nam mogła wytłumaczyć, iż tak naprawdę mezoterapia jest zabiegiem przeprowadzanym miejscowo. Mianowicie oznacza to, że w konkretne miejsce wprowadza się substancję leczniczą, regenerującą bądź też pielęgnacyjną. Ze względu na metodę dostarczania takich specyfików, możemy wyróżnić między innymi mezoterapię igłową, jak i również mezoterapię bezigłową. Ta pierwsza metoda jest chyba wszystkim klientkom najbardziej znana. Rzeczywiście wprowadzanie określonych substancji w naskórek poprzez użycie strzykawki z niebywale cienką igłą, jest nawet bardzo często reklamowane przez wiele salonów piękności. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości, że działanie tego typu mezoterapii działa błyskawicznie. Możemy być również przekonani do tego, że taka duża igła wcale nie jest straszna. Chociaż może wiele osób boi się ukłuć, to jednak zabieg okazuje się praktycznie bezbolesny. Ponadto zawsze można skorzystać z drugiej metody mezoterapii, która wyróżniana jest jako mezoterapia bezigłowa. Jednak do tego celu stosuje się przede wszystkim urządzenie, które wytwarza prąd elektryczny. Takie określenie również brzmi całkiem groźnie, jednak zabieg jest całkowicie bezbolesny i przynoszący oczekiwane rezultaty. Warto wspomnieć, że elektroporacja pobudza komórki skóry do rozszerzenia porów. Przez co później substancje regenerujące oraz pielęgnacyjne są jeszcze lepiej wchłaniane. Mezoterapia bezigłowa jest proponowana przede wszystkim osobom w dojrzałym wieku.

Zapewne osoby, które decydują się po raz pierwszy na tego typu zabieg, czują bardzo duży stres. Całkowicie niepotrzebnie, ponieważ w zaufanym salonie kosmetycznym w Krakowie doświadczeni specjaliści będą dokładnie tłumaczyć, co po kolei będzie się działo. W ten sposób można liczyć nie tylko na zdrowszy wygląd skóry, ale również na chwilę relaksu.

1 thought on “Mezoterapia – co to za zabieg?

Dodaj komentarz